360_ 728x90.gif

Compañía Nacional de Danza

27.519 izlendi
Avrupa ve dünyanın en iyi dansçılarından biri olan Nacho Duatonun kurduğu Compania Nacional de Danza , koreografilerinin yine Duatoya ait olduğu muhteşem eserle modern dansı taçlandırıyor.

Music: Johann Sebastian Bach

1999da genç dansçıları profesyonel sanat yaşamına hazırlamak için topluluğun halen Sanat Yönetmenliğini sürdüren Nacho Duato tarafından kurulan Compania Nacional de Danza 2, yedisi kadın 13 dansçıdan oluşuyor.


Konservatuvarlar, bale okulları ve profesyonel dans toplulukları arasında bir bağ oluşturmak ve dansın gelişmesini sağlamak amacını da güden topluluğun repertuarını genel olarak Nacho Duatonun koreografileri oluştursa da, grubun Sanat Yönetmeni Yardımcısı Tony Fabreın yanı sıra, Patrick de Bana, Yoko Taira, Nicolo Fonte gibi genç ve yetenekli sanatçıların eserleri de son yıllarda programa alınıyor.

Bu şekilde yeni eğilimleri takip etme ve bunları kendi eserlerinde uygulama olanağı bulabilen genç sanatçılar gelecek için daha fazla cesaretlenirken, seyircilerin çağdaş dansa olan ilgiyi arttırmak ve çağdaş dansın uluslararası sanat ortamında daha fazla yer alması da amaçlanıyor.


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG