ekavbanner1.jpg.jpg

Melody Gardot / Baby I'm a fool

28.437 izlendi
MÜZİK TERAPİSİ ile hayata dönen jazz/blues sanatçısı Melody Gardot Hakkında: 1985 yılında New Jersey’de dünyaya gelen Melody Gardot‘un müzikal anlamdaki yolculuğu küçük yaşlarda aldığı piyano eğitimi ile başladı.

İlk gençlik yıllarında çeşitli klüplerde sahne almaya başlayan sanatçı caz, blues, folk ve pop tarzında şarkılar seslendiriyordu. 19 yaşında moda eğitimi almak üzere Community College of Philedelphia ‘ya giden Gardot’un tüm yaşantısı ve kariyeri bu dönemde geçirdiği bir trafik kazasıyla değişti.

Bisikletiyle evine dönerken bir aracın kendisine çarpmasıyla ciddi şekilde yaralanan Gardot uzun bir süre hastanede tedavi görmek zorunda kaldı. Ardarda gelen ameliyatlar ve zorlu geçen tedavi döneminde müziği... hayata olan en kuvvetli bağı ve terapi yöntemi olarak kullanan sanatçı yine bu dönemde söz yazmaya ve şarkılarını bestelemeye başladı.

Geçirdiği kazanın neticesinde leğen kemiğinin ciddi olarak hasar görmesi sanatçının tekrar piyano çalabilmesini engelliyordu. Bugün hala sahneye özel bir oturma setiyle çıkan ve kas ağrılarının beyne aktarılmasını engelleyen özel bir cihaz (Transcutaneous Electro-Nerve Stimulator-TENS) kullanan Melody Gardot gitar çalmayı öğrendi ve şarkılarını gitarla birlikte besteledi. Hazırladığı ilk şarkılarını Some Lessons EP’sinde toplayan sanatçı ilk albümü “Worrisome Heart” ü 2007 yılında Verve etiketiyle yayınladı.

Etkileyici vokali ve kendisine has tarzıyla adını kısa sürede duyurmayı başaran Melody Gardot ikinci albümü “My One and Only Thrill” i daha önce Joni Mitchell’la çalışmış olan Larry Klein prodüktörlüğünde 2009 yılında yayınladı.


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG