360_ 728x90.gif

Şenol Altun-Aydınlatan Heykeller-Çağla Cabaoğlu Gallery

94.314 izlendi
Şenol Altun
"Aydınlatan Heykeller"
16 Haziran - 12 Temmuz 2014
Çağla Cabaoğlu Gallery


Çağla Cabaoğlu Gallery, Lalezar Apartmanı 2.katındaki galeri mekanına, yine aynı binanın 3.katını proje alanı olarak ekliyor. Bu mekanın ilk sergisini Sanatçı Şenol Altun’un kişisel sergisi ile 16 Haziran – 12 Temmuz 2014 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşturuyor.
Bir heykel ya da heykelsi obje etrafına ne kadar ışık verebilir? Öyle bir ortam düşününün ki; izleyicinin karşısındaki “objeler” ışıklar kapalı olduğu zaman mekan içerisinde bir “heykel” olarak algılanacak, ışıklar açık olduğundaysa bu kez tüm formları farklı bir biçimde algıya açık olacağı gibi bir de ışık kaynağı olarak işlev kazanacağından bir “tasarım” objesi niteliğine de sahip olacak.
Sanatçının üretimlerinde kütle ve hacim gerçekliği ve aynı zamanda objenin bir ışık kaynağı olması nedeniyle, heykelsi bir odağa sahip nesneler Şenol Altun’un bu projesinde sergileniyor. Sanat ve tasarımda bir araç olarak “ışık” izleyicinin karşısına çıkarken, sanatseverler mimarinin içinde ışığın oynadığı role farklı bir gözle bakma olasılığını yakalayabilecekler.

Müzik:Müzikotek


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG