728x90-CB.jpg

Süleyman Saim Tekcan | At'nağme ll | Galeri Işık

83.568 izlendi
Süleyman Saim Tekcan
At'nağme II
28 Nisan - 23 Mayıs 2015
Galeri Işık 
 
Galeri Işık Teşvikiye, Türk Sanat'ının duayeni Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan'ın "At'nağme II" sergisine evsahipliği yapıyor. Tekcan'ın, ilki 9 Nisan 2014 tarihinde sergilenen, at konulu ve 'ottaman' kaligrafi temalı tabletler ile yağlıboya, heykel ve baskıresimden oluşan eserleri, 28 Nisan – 23 Mayıs tarihleri arasında izlenebilir
 
Yarım asırlık sanat hayatına Dünya çapında sayısız ödül sığdırmış; Türk Çağdaş Sanatı'na önemli katkıları bulunan usta sanatçı Süleyman Saim Tekcan, Galeri Işık Teşvikiye'de bir kez daha sanatseverlere muhteşem bir sanat ziyafeti sunuyor.
 
İlki 9 Nisan tarihinde Galeri Işık'ta açılan ve büyük beğeni toplayan "At'nağme" sergisinin ikincisi 28 Nisan – 23 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor. Farklı disiplinlerdeki eserleri ile tanınan Tekcan'ın at konulu ve 'ottaman' kaligrafi  temalı "At'nağme II" sergisinde, yağlıboya, heykel ve baskıresimden oluşan eserler yer alıyor.  Sergide, gücün, özgürlüğün ve hareketin sembolü olan atları, mağrur, coşkulu ve masalsı bir dille yorumlayan Tekcan'ın eserleri izleyiciyle buluşuyor. 
At'nağme II, 23 Mayıs 2015 tarihine kadar Galeri Işık Teşvikiye'de izlenebilir.
 
Müzik: Müzikotek


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG