kk_banner_728x90.gif

Yaşadığım Çevre | Port Art Gallery

82.977 izlendi
"Yaşadığım Çevre"
25 Nisan - 25 Mayıs 2015
Port Art Gallery“YAŞADIĞIM ÇEVRE” KONULU RESİM YARIŞMASI SERGİSİ
Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi olarak 2014 yılında ikincisini düzenlediğimiz, “YAŞADIĞIM ÇEVRE” temalı resim yarışmasının sergisini  planladığımız üzere 25 Nisan 2015 tarihinde açıyoruz. 
Sizlerden, onbin dolaylarında katılım oldu. Yarışmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı tüm öğrenci ve sevgili öğretmenlerinize teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz.
Çocuklarımız eserleri ile çevreye karşı son derece duyarlı ve sorumluluk üstlenmekte. Yaratıcı, üretken, özgürce ifade ettikleri tüm eserleri ile bizlere, ülkesini seven gelecek nesiller olarak umut vaad ettiler.
Resim Yarışmamızda bizler için en zoru yüksek katılımın derecelendirilmesi oldu. Bir önceki resim yarışmasından farklı olarak ikinci resim yarışmamızda okullarımızı İlkokul 1-2, İlkokul 3-4, Ortaokul 5-6-7-8, Lise 9-10-11-12, Güzel Sanatlar Liseleri ve Özel Eğitim Kurumları şeklinde kategorilere ayrıldı. Ayrıca 7 coğrafi bölgeyi kendi içinde ayrı ayrı değerlendirildi. Her bölge  seçici kurulumuzun yoğun ve uzun çalışmaları sonucunda;
 
İlkokul 1-2. Sınıflar : 21 Ödül, 92 Sergileme
İlkokul 3-4. Sınıflar : 21 Ödül, 72 Sergileme
Ortaokul 5-6-7-8.Sınıflar : 21 Ödül, 125 Sergileme
Lise 9-10-11-12. Sınıflar :   21 Ödül, 30 Sergileme
Güzel Sanatlar Lisesi : 16 Ödül, 7 Sergileme
Özel Eğitim Kurumları : 290 Ödül(Tüm resimler ödül kategorisinde değerlendirildi) olmak üzere toplam 716 eseri derecelendirmeye uygun görüldü.
 
Bu ödüllerin yanı sıra, 2013 yılında düzenlemiş olduğumuz yarışmada ne yazıkki vefat eden öğrecimiz Emine İlaç adına verilmiş bir adet “Emine İlaç Onur Ödülü” seçildi. 
Değerlendirmeler sonucunda dereceye giren öğrencilerimiz Ağustos ayı içerisinde öğretmenleri ve velileriyle birlikte Sapanca Doğa Park’da misafir edildiler. Bu süreç içerisinde öğrencilerimize değerli hocalarımız tarafından resim eğitimi verildi. Doğa Park’ta eğlenceli etkinlikler yapıldı. Çocularımız bu doğal ortamda resim yapma imkanı buldu. İstanbul’un farklı yerlerine kültür gezisi düzenlendi. Ve son olarak kendilerine ödülleri taktim edildi.
Tüm bu organizasyonların dışında yarışmamıza katılan toplam 10.000 öğrencimizin okullarına katılım ve teşekkür belgeleri yollandı.
Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi olarak “YAŞADIĞIM ÇEVRE” konulu resim yarışmasını düzenlenme amacımız, geleceğimiz olan öğrencilerimizin yaşadıkları çevrelerini kendi gözleriyle resmetmeleri oldu. Burada aynı çevrede yaşayıp farklı bakış açılarını göreceğimiz çalışmalara tanıklık ederek öğrencilerimizin bakışlarıyla yaşadığımız dünyayı görmektir. Doğal bir ortamda çeşitli sanat ve çevre etkinlikleri düzenleyen “Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi” ve “Doğapark” Ülke genelinde eğitim gören öğrencilerimizde çevre konusu ve duyarlılığı hakkında bir farkındalık yaratmayı amaçladı. Bu nedenle yönetim kurulu kararı ile bu tür yarışmaları başlatma kararı aldık.
Bu kapsamda 25 Nisan  - 25 Mayıs  2015 tarihleri arasında açık kalacak olan “YAŞADIĞIM ÇEVRE” konulu resim sergimiz her gün 10.00 ile 19.00 saatleri arasında PORT ART GALLERY’de gezilebilir. 
Müzik:Müzikotek
  
 
 


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG