base-728x90.jpg

Ziyatin Nuriev-Neredesin.Bitmemiş Yeni İnsan Projeleri-Galeri Işık

105.939 izlendi
Ziyatin Nuriev
Neredesin?Bitmemiş Yeni İnsan Projeleri
27 Şubat - 22 Mart 2014
Galeri Işık


Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, ünlü heykel sanatçısı Ziyatin Nuriev’in, uzun bir aradan sonra Türkiye’de açtığı ilk sergi, FMV Galeri Işık Teşvikiye’de sanatseverlerle buluştu.
 
Yurt dışında pek çok sergi açan ancak Türkiye’de en son sergisini 2003 yılında izlediğimiz heykel sanatçısı Ziyatin Nuriev’in; mermer, bazalt, ahşap ve bronz malzemelerle yaptığı eserlerini sergilediği “NEREDESİN? -Bitmemiş Yeni İnsan Projeleri” adlı sergisi, FMV Galeri Işık Teşvikiye’de açıldı.  
 
Sanatçı bu sergisinde, her bir eserde tekil olarak sorduğu soruyu “NEREDESİN”i, bir bakıma kullandığı farklı malzemeler aracılığıyla, heykel yapılabilir tüm materyaller aracılığıyla da sorguluyor. Böylelikle    kullanılmış olduğu malzemeler mermer, bazalt, bronz ve ahşap aracılığıyla; adeta çoğaltılmış, yaygınlaştırılmış ve yoğunlaştırılmış bir ses yaratıyor. Ve bu ses, çevremizdeki her şeyde arayabileceğimiz bir ses “Ey İnsan- NEREDESİN?”       
 
Usta heykel sanatçısı Ziyatin Nuriev’in yeni heykel çalışmalarını, 11 bir yıllık bir aradan sonra Türkiye’de FMV Galeri Işık Teşvikiye’de açtığı “NEREDESİN? -Bitmemiş Yeni İnsan Projeleri” adlı bu sergisinde görebilirsiniz. Sergi, 22 Mart 2014 tarihine kadar açık olacak.
Müzik:Müzikotek


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG