ekavbanner1.jpg.jpg

Adil Ocak | Gönlümün Arka Bahçesi | Galeri FE

87 B izlenme  
16.12.2018

Adil Ocak

Gönlümün Arka Bahçesi

12 Aralık  2018 – 4 Ocak 2019

Galeri FE

 

Naif resmin önemli temsilcilerinden Adil Ocak, doğanın dinamik karakterini resmettiği solo sergisi “Gönlümün Arka Bahçesi” ile gönlünün kapılarını Galeri FE izleyicisine açıyor!

 

Trabzon doğumlu olan sanatçı, Karadeniz’in ve Anadolu’nun eşsiz güzelliğini resmederken detaylara iliştirdiği özgün anlamlarla doğanın baskın ve narin ruhunu konu alıyor. 

 

Lavanta bahçelerini, çay tarlalarını, Karadeniz’in dik yamaçlarını, tepeleri sisli yaylalarını, çay toplayan kadınlar ve Anadolu’da hasat zamanı tarlasını süren insan figürleriyle birleştiriyor. Işığı ustaca kullanarak insani ve doğal ayrıntıları, gün dönümlerini ya da mevsim geçişlerini renk ve tonlama ile bütünleştiriyor.

 

Resimlerinde ağaç kümeleri, dikdörtgenlere bölünmüş tarlalar, gökte hilali andıran kuş sürüleri ile formda geometrik şekiller kullanarak doğanın izdüşümsel gerçekliğine kendine has bir üslupla yanıt veriyor. 

 

Var olanın değil, var olması gerekenin peşinde olan Adil Ocak, “Gönlümün Arka Bahçesi” ile 12 Aralık – 04 Ocak tarihleri arasında Galeri FE’de. 

 

Sergi Pazar – Pazartesi hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında izlenebilir. 

 

Galeri FE 

Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. 60/2 D:4
Çiftehavuzlar, Kadıköy, İstanbul
0216 368 03 78

 

Müzik: Müzikotek

 

 

 

Devamı

Seçtiklerimiz