Bodrum Art Fair | Bodrum Herodot Kültür Merkezi

90 B izlenme  
12.07.2024

Bodrum Art Fair 

3 - 7 Temmuz 2024

Bodrum Herodot Kültür Merkezi

 

DEMOS Fuarcılık A.Ş. tarafından 3-7 Temmuz tarihleri arasında Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen Bodrum Art Fair sanatseverlere kapılarını açtı. 

Son 5 yıldır DEMOS Fuarcılık tarafından Istanbul, Bodrum ve İzmir’de gerçekleştirilen sanat fuarlarının 3-7 temmuz tarihlerinde ki önemli sanat ayağı Bodrum’da yapılıyor. 

2 Temmuz tarihinde LUJO Art & Joy, değerli Oylum Talu’nun sunumlarıyla Bodrum Art Fair’in VIP açılış davetine ev sahipliği yaptı.

Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde sergilenen eserler 40 galeri, uluslararası 500 sanatçı, 3500’ü aşkın sanat eserleri izleyici ile buluşuyor. 

Sebahattin Aslan ve Hüseyin Aslan’ın  kurucusu olduğu Demos Fuarcılık A.Ş., dünyanın her yerinden üyelere ve katılımcılara Bodrum Art Fair 2024’e dahil olma, görülme ve keşfedilme olanağı, erişimi sağlıyor. 

Sürdürebilir sanat, geleceğin mimarında büyük katkısı olan ve kendini ifade etme biçiminin en yalın örneği -sanatın- özel seçkin işlerini Bodrum Art Fair’da görmekteyiz. DEMOS Türk sanatı ve sanatçılarının yurtdışında da tanıtılması, sanat dünyasının global pazarda da yer edinmesi noktasında çok önemli işlere imza atıyor. 

2 Temmuz’da LUJO Art & Joy’da yapılan açılış daveti ile birlikte Art Fair kapsamında yeralan yerli yabancı birçok sanatçının eserleri LUJO Art&Joy’da görülebilir. 

Bu sene Bodrum Art Fair’da yaşayan efsane Devrim Erbil Hocamıza “Yüzyılın Sanatçısı”ödülü DEMOS Fuarcılık YKB Sebahattin Aslan tarafından takdim edildi. 

Bodrum Art Fair; Devrim Erbil, Hayati Misman, Bedri Baykam, Pınar Du Pre, Tamer Şahinoğlu, Gülten İmamoğlu, Can Özsobay, Güneş Çağlarcan, Yıldız Doyran, Serina Haratoka Tara, Zeynep Yazıcı, Akın Ekici katılan değerli sanatçılar arasında yeralıyor. 

Bodrum Art Fair ile birlikte DEMOS Fuarcılık ve LUJO Art & Joy işbirliğinde değerli birçok sanatçının izleyici ile sanat konuşmaları Art Talks yer aldı. Art Talks’un ilk önemli ismi uluslararası birçok özel projelere imza atan, digital sanatta bir dünya ismi Ouchhh idi.

 3Temmuz günü saat 15.0’de Lujo Art&Joy’da değerli sanatçımız Ouchhh ile gerçekleşen Art Talks’un konusu Sanat ve Sürdürebilirlik, Digital Sanat LUJO Art&Joy’da belli tarihlerde değerli sanatçılarımızla Art Talks buluşmaları düzenlendi. 

3-7 Temmuz tarihlerinde Bodrum Heradot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Bodrum Art Fair’ın bu sene ki mottosu “Sanatın Sürdürebilirliği ve Geleceğe Yön Veren Sanat” 

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin