bab364e8-8b33-4cc7-8097-b6876c379e0b.jpg

Cumhuriyetin Yoncaları | Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü

66 B izlenme  
1.12.2023

Cumhuriyetin Yoncaları 

31 Ekim - 25 Kasım 2023 

Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü

Koruncuk Vakfı yararına çağdaş sanat duayenleri desteğiyle bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek çağdaş sanat sergisi, Cumhuriyet’in 100. Yılına özel Cumhuriyetin Yoncaları adıyla açılacak.

Sanatseverler ve sosyal sorumluluk bilincine sahip herkes 31 Ekim Salı günü 17:00’da açılacak olan ”Cumhuriyetin Yoncaları” sergisini, 25 Kasım’a dek Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü’’nde ziyaret edebilecek.  

Türkiye ve Dünya çapında tanınan çağdaş sanatçıların desteklediği sergi, Cumhuriyetin 100. Yılında da eğitime erişimi risk altındaki kız çocukları için çalışan Koruncuk Vakfı yararına gerçekleştirilecek.  Sanatı, sosyal sorumluluk bilinci ile buluşturma özelliği taşıyan sergi ile kız çocuklarının her anlamda güçlü bireyler olarak toplumda yer almaları için kesintisiz ve nitelikli eğitimin önemine dikkat çekiliyor.

Sergide; Bahri Genç, Belmin Pilevneli ,Cem Sağbil,Fevzi Karakoç, Figen Batı,Gözde Aylis Çiçek, Kadriye İnal, Mahmut Karatoprak, Mahir Güven,  Malik Bulut, Mustafa Horasan, Nedret Sekban, Nezih Çavuşoğlu, Resul Aytemur, Şebnem Keçeli , Yalçın Gökçebağ,  Zahit Büyükişleyen’in eserleri sanatseverlerle buluşacak. 

Serginin açılışı, sosyal sorumluluk bilincini yaşayan değerli sanatçılarımız ve kıymetli sanatseverlerin katılımıyla 31 Ekim 2023 Salı günü 17:00-20:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Ayakları yere basan, üreten, bilime inanan, sanatın değerini bilen, çağdaş kız çocukları yetiştirmenin önemine dikkat çekmek üzere yola çıkan “Cumhuriyetin Yoncaları” sergisi tüm sanatseverleri destek olmaya davet ediyor.

Koruncuk Vakfı Hakkında

Koruncuk Vakfı; çocukların, hangi sosyo - ekonomik koşulda olursa olsun haklarına eriştiği, sevgi ve güvenle büyüdüğü, eğitimlerine kesintisiz devam edebildiği ve katma değer yaratabildiği bir topluma hizmet etmek amacıyla çalışıyor. Koruncuk Vakfı geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarını, kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiriyor. Yürüttüğü faaliyetlerde çocuğun yüksek yararını esas alan Vakıf, kız çocuklarına ortaokuldan üniversiteye kadar Koruncukköy’lerde barınma ve bakım hizmeti veriyor, sanat, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla onların sosyo - kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Psiko - sosyal gelişimlerine sağladığı olumlu etkiler nedeniyle, çocukları aileleri ile birlikte güçlendirmeyi ilke edinen Koruncuk Vakfı, bu amaçla aile odaklı çalışmalar yürütüyor. Vakıf çatısı altında büyüyen 18 yaşını doldurmuş genç kızlara ise tercihleri doğrultusunda yükseköğrenimleri veya mesleki gelişimleri boyunca destek olmaya devam ediyor. Vakıf ayrıca, sosyal hizmet model ve çalışmaların ulusal düzeyde yaygınlaştırılmasına, bu yolla çocuk hakları konusunda toplum farkındalığının artırılmasına yönelik çalışmalar yapıyor. Yirmiden fazla STK’yı bir araya getirerek kurduğu Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu ile çocuk haklarının korunması ve bu haklara erişimdeki risklerin azaltılması için çalışıyor.

Devamı

Seçtiklerimiz