d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Ertuğrul Berberoğlu | Numen; Görünenin Ötesi | EArt Gallery

111 B izlenme  
12.12.2023

Ertuğrul Berberoğlu

Numen; Görünenin Ötesi

13 Ekim - 5 Kasım 2023

EArt Gallery 

 

EArt Galeri 2023-2024 dönemi galeri programının ilk sergisinde temsiliyetini üstlendiği sanatçılarından Ertuğrul Berberoğlu’nun “Numen; Görünenin Ötesi” kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.  

Son yıllarda çağdaş soyut resmin önemli bir temsilcisi hâline gelen Ertuğrul Berberoğlu, sanatının güncel estetik durumunu ve entelektüel dayanağını sunan seçkisini Marcus Graf’ın küratörlüğünde 13 Ekim-05 Kasım tarihleri arasında izleyici ile buluşturuyor.  Serginin kavramsal çerçevesi ve beğeniye sunulan parçaların felsefi dayanağı, Ertuğrul Berberoğlu’nun Immanuel Kant’ın “saf akıl” kavramını yorumlamasına dayanıyor. 

EArt Galeri’deki ilk kişisel sergisinde Berberoğlu, geleneksel meselelerin ve çalışma yöntemlerinin ötesine geçerek günümüz soyut sanatının canlanmasına katkıda bulunurken klasik biçimselcilik ve özerklik anlayışlarından farklı bir yerde durarak, kendi yaşamı ve içinde yaşadığı dünya hakkındaki fikirlerini ifade etmek için otobiyografik bağlantıları sosyokültürel referanslarla birleştiriyor. 

 

Klasik resim sanatının sınırlamalarının ötesine geçerek, soyut sanat yaratmanın anlamlı yollarını bulan Ertuğrul Berberoğlu’nun “Numen-Görünenin Ötesi” sergisi 5 Kasım Pazar gününe kadar EArt Galeri’de ziyaret edilebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz