Ezgi Güneştekin | How U Feel? | DG Art Project

96 B izlenme  
5.07.2024

Ezgi Güneştekin

How U Feel?

23 Mayıs – 30 Haziran 2024

DG Art Project

 

Ekspresyonist sanatçı Ezgi Güneştekin, küratörlüğünü Zeynep Öztürk'ün üstlendiği “HOW U FEEL?” isimli ilk kişisel sergisi ile sanatseverlerle buluşturuyor. Ezgi Güneştekin'in sergisi 23 Mayıs – 30 Haziran tarihleri arasında DG Art Project ev sahipliğinde ziyaret edilebilecek.

Eserlerinde renkleri, metinleri, imgeleri kullanan ve işlerinde asi bir direnişi, kültürel normlara başkaldırıyı ve bireysel özgürlüğü amaç edinen Ezgi Güneştekin'in ilk kişisel sergisi “HOW U FEEL?” sanatseverlerle buluşuyor. 

Ekspresyonist sanatçı Ezgi Güneştekin'in eserleri, varoluşun karmaşıklığını ve insanın iç çatışmalarını vurgulayarak insanları düşünmeye ve hissetmeye çağırıyor. Size sorduğu “Nasıl hissediyorsun?” sorusuyla eserlerinde izleyicinin iç dünyasına dokunmayı amaçlayan sanatçı, canlı ve dinamik renkleriyle izleyicinin duygusal boşluğunu dolduruyor. Yenilikçi ve cesur tavrıyla dikkat çeken Güneştekin, kendini asla bir tuvalin sınırları içine hapsetmiyor. Eserlerinde sıradanın ötesine geçen, duyguların derinliklerine inen ve ruhun barındırdığı karmaşık duyguları ifade eden sanatçı, zamanın her anında yeni bir şey söylemeyip kendi özgün dilini inşa ediyor.

Ezgi Güneştekin'in tuvalleri; durmanızı, vakit geçirmenizi, yaklaşmanızı, sıradan bakma alışkanlıklarınızdan kurtulmanızı, malzemeye, ölçeğe, mekâna, yüzeye eşi benzeri görülmemiş bir şekilde dikkat etmenizi gerektiriyor. 

Bu yaklaşımı ile izleyicisini daha derin düşünmeye teşvik eden Güneştekin'in “HOW U FEEL?” isimli sergisi, 24 Mayıs - 30 Haziran tarihleri arasında DG Art Projects’te sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

EZGİ GÜNEŞTEKİN Hakkında

1993'te Batman'da doğan Ezgi GÜNEŞTEKİN, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Sanat eğitimi için California’ya giden GÜNEŞTEKİN, eş zamanlı olarak UCLA (University Of California,Los Angeles) “Design Communication Arts” ve Otis College of Art & Design “Fine Arts ve Graphic Design” bölümlerinde eğitim aldı. Güneştekin Vakfı’nda yönetim kurulu üyesi olan sanatçı aynı zamanda Güneştekin Art Refinery Venedik ve Urla Projelerinde de aktif rol üstlenmektedir.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin