d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Far / Close Space | Russo Art Gallery

75 B izlenme  
5.11.2020
Far / Close Space
2 Şubat – 15 Mart 2017
Russo Art Gallery
 
Galleria Russo’nun İstanbul’daki mekanı Russo Art Gallery İstanbul,
Mevlüt Akar, Raşit Altun, Musa Güney, Atalay Mansuroğlu, Davide Frisoni, Nevres Akın ve Emre Yusufi’nin ka- tılımıyla gerçekleşecek olan; Far/ Close Space isimli sergisini 2 Şubat Perşembe tüm sanat severlere sunuyor.
Sonsuzluk ve boşluk hissini ve mekan algısını farklı atmosferlerde, bildiğimizden farklı bir hale getirerek bize gerçekliği ve sürreal hayatı bir arada sunan bu sergide sanatçılar bizi rengin,dokunun, mekansızlığın yolculu- ğuna çıkaracaklar.
 
Boşluk algısını bizlere yön vererek içinde kaybolmak yerine tutunacak kadar derinleştiren sanatçılar,güncel hayatın çıkmazları olan yerleşim, doğa , karanlık, savaş gibi kavramların etkisini verdikleri coskulu renklerle an- latırken, eserlerde ki dokunun ve espasın izleyiciye verdiği güven duygusu ile sorularınız yanıtlara dönüşüyor sınırlar kalkıyor, eserler bir boşluk içerisinde bir araya geliyor.
 
2014 yılının Kasım ayında İstanbul’da ilk italyan galeri olarak açılan Roma’nın tarihi galerisi Galleria Russo, doğu ve batı arasındaki karşılaşmanın bir sembolü olmaktan gurur duyuyor. Canlı ve Kozmopolit İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nun merkezi bölgesinde bulunan galeri, farklı kültürlerin buluşma noktası ve gelecekte önemli bir sanat ve kültür merkezi olma yolundadır.
 
Müzik: Müzikotek
 
Mevlüt Akar, Nevres Akın
, Raşit Altun, 
Davide Frisoni, Atalay Mansuroğlu, Musa Güney, Emre Yusufi
Devamı

Seçtiklerimiz