d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Jülide Zeynep Günce | Peace of Mind | Goba Art & Design

87 B izlenme  
11.01.2024

Jülide Zeynep Günce

Peace of Mind

02-25 Aralık 2023

Goba Art & Design

 

 ‘Aidiyet’ ve ‘Yaradılış’ temalarını sanatına aktarması ile bilinen sanatçı Jülide Zeynep Günce’nin yeni sergisi “Peace of Mind”, Goba Art & Design’da 02-25 Aralık tarihleri arasında sanatseverler ile buluşuyor.

Sanat ve tasarımın birleştiği bir platform vizyonuyla oluşan Goba Art & Design, Jülide Zeynep Günce’nin yeni sergisi ‘Peace of Mind’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Jülide Zeynep Günce’nin yeni sergisinin yaratımında, ilhamı Spinoza. Sanatçı, bireyin tekil olarak karmaşık düşünme sistemini değerlendirirken aslında toplum ile kurulan ilişkileri inceliyor ve parçadan bütüne sürecin hayatlarımıza olan etkisini gözler önüne seriyor. 

Sergide tuval üzeri akrilik ve karışık teknik uygulanarak yapılan on beş eser sergilenecek. Her bir eser, evrenin bir parçası olduğumuza ve yaşamın bütününü etkilediğimize dair vurgularda bulunuyor. Sergide yer alan eserler, var oluştan bu yana insan, içsel hesaplaşmaların ve kişisel hırsların hüküm sürdüğü, her bireyin sınırlayıcı düşünce yapısından arındığı takdirde özgürleşebileceğini ve tüm benlikleriyle huzura ulaşılabileceği mesajını veriyor.

Julide Zeynep Günce’nin ‘kendini bilme isteği’ duygusundan yola çıkarak, içinde derin anlamlar ve barışçıl mesajlar barındırdığı ‘Peace Of Mind’ sergisi, sizleri bakış açınızı değiştirecek bir dünyaya davet ediyor.

Günce’nin sergisi 02-25 Aralık tarihleri arasında Goba Art & Design Beyoğlu’nda Pazar günü hariç her gün 12.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Goba Art & Design: Asmalı mescit mahallesi Ensiz sokak N:1/A Beyoğlu İstanbul

https://www.gobaartdesign.com/ 

Jülide Zeynep Günce hakkında:

1979 yılında İstanbul'da doğan Jülide Zeynep Günce, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü'nde eğitimini tamamladı. Eğitiminin ardından kendini malzeme ve mekân tasarımına yöneltti. 

Akrilik çalışmalarının yanı sıra kağıt hamuru ve farklı malzemeleri birleştirerek çalışmalar yaptı.Günce, aynı zamanda binlerce yıllık bu tekniği düzenlediği atölye çalışmalarıyla yeni nesillere de aktarmaya devam etmektedir. Gençliğinde iz bırakan seyahatleri hamurda yarattığı formlara aktardı. “Aidiyet” ve “yaratım” duygularını yoğunlukla inceledi ve araştırdı. Bu çalışmalarının devamında, asıl olanın aidiyet olmadığı, insanın nereden ve nelerden beslendiğinin önemli olduğunu keşfetti.

Jülide Zeynep Günce, yaratımın doğurganlıkla ve sürdürülebilirlikle eşdeğer olduğu tek ve mutlak yaratıcının ise “doğa” olduğu kavramlarını formlarına yansıtmaya devam etmektedir.@julidezeynepgunce

Goba Art & Design

Sanat ve tasarımın iç içe geçtiği bir platform yaratma hayaliyle 2019 yılında İstanbul Beyoğlu’nda Esin Sözer Kalender ve Yasin Kalender tarafından kurulmuştur.

Goba Art & Design ilhamını, temel düşüncesi sanatla tasarımı birleştirme, disiplinleri bütünleştirme olan ve bu sene 100. yaşı kutlanan Bauhaus ekolünden almıştır. Kurucularından Esin Sözer Kalender, tasarımcı kimliğinin yanı sıra sanat çalışmalarını da sürdürmekte, farklı disiplinlerin yaratıcılık sürecine etkilerini doğrudan deneyimlemektedir.

Goba Art & Design, tasarım dünyasının sanata, sanat dünyasının ise tasarıma olan ilgisini ve ilişkisini vurgulayan sergilere öncülük yapmayı hedeflemektedir. @gobaartdesign

Devamı

Seçtiklerimiz