d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Sanatuar-Swissôtel Büyük Efes

208 B izlenme  
11.11.2020
Sanatuar
26 Eylül-21 Aralık 2013
Swissôtel Büyük Efes


Swissôtel Büyük Efes’in Kordon 1 salonu, 26 Eylül – 21 Aralık 2013 tarihleri arasında yeni bir sanat projesine daha ev sahipliği yapıyor. Büyük Efes Sanat işbirliğinde, Sanat Yöneticiliğini Meriç Aktaş Ateş’in üstlendiği, sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilecek “Sanatuar” adlı resim ve heykel sergisi ismini, sanatçının eserini ortaya çıkardığı alanı “laboratuvar” olarak nitelendirmesinden ve üniversitelerin bu laboratuvarların temelini oluşturmasından alıyor.  Büyük Efes Sanat ile her yıl farklı bir üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi  proje kapsamında ağırlanıyor olacak. 
 
 “Sanatuar” Resim ve Heykel Sergisi’nde farklı disiplinlerdeki çalışmalarını sergilemek üzere bu yıl Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlilerinden, Resim ve Heykel Bölümleri’nden mezun olmuş ve halen lisansüstü eğitimine devam etmekte olan sanatçılardan, 27’si ressam 19’u heykeltraş olmak üzere toplamda 46 sanatçının eseri yer alıyor. 
 
Sergide yer alan 46 sanatçı;
Kadir Ablak, Serpil Akdağlı, Mustafa Albayrak, Turgay Alkan, Sinem Atmaca, Nurullah Aydın, Şeyda Aydın, Gülsüm Binzet, Tolga Boztoprak, Mustafa Bulat, Serap Bulat, Fatih Ceylan, Tülay Çakır, Serdar Dartar, Halil Daşkesen, Volkan Doğan, Gözde Emiraoğlu, Mehmet Emin Erbey, M. Alpdoğan Erciş, Musa Güney, Yasemin Güney, Fatih Gür, Ramazan Ilgaz, Muhammet İşçi, Lütfü Kaplanoğlu, İlhan Kaya, Suat Korkmaz, Hava Küçüköner, Mustafa Küçüköner, Ufuk Muslu, Hanifi Ordu, Sezai Över, Rahmi Özakalın, Uğur Özen, Abdülkadir Öznülüer, Hüseyin Öznülüer, Muhammet L. Öztürk, Maryam Pourtarki, Bilal Sel, Gökhan Taş, Esra Taşar, İsmail Tetikçi, Önder Yağmur, Hazan Yaprak, Cahid Yeşilyurt, Ekrem Yılmaz.

Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz