d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Tuba Önder Demircioğlu | Present | Gama Gallery 42 Maslak

93 B izlenme  
10.06.2024

Tuba Önder Demircioğlu

Present

15 Mayıs - 14 Haziran 2024

Gama Gallery 42 Maslak

 

Tuba Ağacı markası altında yer alan eserleriyle tanınan seramik ve heykel sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu, 13. kişisel sergisi “Present” ile 15 Mayıs’ta Gama Gallery ev sahipliğinde 42 Maslak’ta sanatseverlerle buluşuyor.

30 yılı aşkın süredir porselen ve stoneware malzemelerinden yarattığı eserleri ile dünyanın önde gelen prestijli sanat organizasyonlarında yer alan Tuba Önder Demircioğlu’nun, duygu ve düşüncelerin insan bedenindeki yansımalarından ilham aldığı yeni koleksiyonu “Present”, mutluluğu, gülmeyi, sevinmeyi ve anı keyifle yaşamayı sembolize eden yaklaşık 50 eserden oluşuyor.

Tuba Önder Demircioğlu’nun Ming porselen ve stoneware çamuru gibi malzemelerle yarattığı ve ağırlıklı olarak duvar heykellerinden oluşan eserlerin yer aldığı Present sergisinde sanatçı, artistik serbest teknik ile malzemenin olanaklarının sınırlarını zorlayarak büyük boyutlarda yeni konstrüksiyonlar oluşturdu. 

Demircioğlu’nun mentorluk yaptığı, seramik sanatına gönül vermiş ve seramikçi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen her yaş skalasından 25 öğrencinin seramik eserlerinin yer aldığı atölyenin üçüncü serisi olan ‘Black Sergisi’ de sanatseverlerle buluşacak. 

Demircioğlu’nun uzun süredir hayalini kurduğu bir seramik şölenine dönüşecek olan iki sergi, eş zamanlı olarak hayat bulurken bu sanat dalına ilgisi olanlar için sergi boyunca söyleşi ve seminerler de düzenlenecek.  

Tuba Önder Demircioğlu’nun 15 Mayıs itibarıyla 42 Maslak’ta sanat tutkunlarıyla buluşacak “Present” sergisi, 14 Haziran’a kadar ziyaret edilebilecek.

“PRESENT” SERGİSİ

Sergi Alanı: 42 Maslak AVM, 5. Kat, Galeri 6 - 7 

Adres: Maslak Ahi Evran Cad. No:6 Sarıyer / İstanbul

Tarih: 15 Mayıs - 14 Haziran 2024

Ziyaret saatleri: Pazar günleri hariç 12:00-19:00 arası

Tuba Önder Demircioğlu Hakkında

1991 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat Dalı, Artistik Seramik Bölümü'nden mezun olan Demircioğlu, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat Dalında Yüksek Lisans ve Sanatlar Yeterlilik eğitimini tamamladı. Demircioğlu, seramik sanatının daha iyi anlaşılması ve yaygınlaşması için belediyelerle çalışmalar yürütmekte ve kendi atölyesinde workshoplar ve seminerler düzenlemektedir. Genç Yetenekler Seramik Yarışması Sergileme Ödülü ve Genç Kuşak Seramik Sanatçısı Ödülü gibi pek çok ödüle layık görülen sanatçı, aynı zamanda Türk Seramik Derneği ve UKKSA danışma kurulu üyesidir. 2019 yılında dünyanın en seçkin sanat fuarlarından Art Miami’de Türk seramik sanatını temsil eden Tuba Önder Demircioğlu, kariyeri süresince dünyanın önde gelen prestijli ve saygın sanat organizasyonlarında eserlerini sergilemektedir. www.tubaonder.com

Gama Gallery Hakkında

Sanat alanında Türkiye'nin kültürlerarası köprü görevini başarıyla yürüten çağdaş sanatın temsilcilerinden Gama Gallery, 2009 yılında Şule Claire Altıntaş tarafından kurulmuştur. Bünyesinde Avrupa, Kuzey Amerika ve Türkiye bölgelerinden tanınmış ve yeni sanatçıları ağırlayan Gama Gallery, özellikle Türk sanatçıların gelişim süreçlerine destek sağlayarak onlara ilerleyebilecekleri yollar açmayı hedeflemektedir. www.gamagallery.art

Devamı

Seçtiklerimiz