5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Vallus | Ye’r Community | Eskişehir Vecihi Hürkuş Havacılık Müzesi II. Hangar

51 B izlenme  
20.05.2024

Vallus

Ye’r Community

27 Nisan - 16 Mayıs 2024 

Eskişehir Vecihi Hürkuş Havacılık Müzesi II. Hangar

 

Genç sanatçıları, toplulukları ve kurumları bir araya getirerek sanatçılara yeni alanlar açan Ye’r Community’nin ikinci sergisi olan Vallus, 27 Nisan-16 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir Vecihi Hürkuş Havacılık Müzesi II. Hangar’da izleyiciyle buluşuyor.

 

Açık çağrıya başvuranlar arasından seçilen yirmi yedi sanatçının işlerini ve Selected bölümünde eski sergilerden seçilen işleri kapsayan seçki, sansür konusunu bütün XXXX açılarıyla ele almaya çalışıyor.

 

Dört bir yanın, çepeçevre. Giriş? Çıkış? Bir yada öteki… Vallus sergisi, bir ya da öteki diye ayırmadan bütün giriş ve çıkışları adil bir şekilde gözeten bir çeper öneriyor. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden 38 sanatçının katılımıyla gerçekleşen sergide ana tema sansür. Resim, heykel, yerleştirme, fotoğraf, video sanatı gibi farklı medyumlarda eserlerle sergiye katılan genç sanatçılar Eskişehir’de gerçekleşen Vallus’ta kendilerini ifade etme fırsatı buldular.

 

Ye’r Community’yi oluşturan Ece Ebrar Sözkesen, Şamil Burhan Öztürk, Saltık Doğa Özsar, Ozan Batman’ın koordinasyonunda, Ecem Naz Çakır, İlke Çolak, Alim Sarı, Fırat Yusuf Yılmaz, Zeynep Edeer ve Emel Gülşah Akın’ın küratöryal ekibinde yer aldığı sergi, AB Sivil Düşün Kuluçka Programı ve birçok destekçi ile hayat buldu. Sergiyle ilgili ayrıntılı sohbetler ve süreçlere ilişkin bilgilere ise Ye’r Community’nin Spotify hesabından ulaşılabilir.

 

Vallus sergisi 16 Mayıs 2024’e kadar Eskişehir’de sanatseverleri bekliyor.

Devamı

Seçtiklerimiz