House of Brothers'dan CI Bloom'a Özel: “BLENDED VALLEY”

ArtNews

2 ay önce

House of Brothers Lounge, bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul’un genç çağdaş sanat fuarı CI Bloom’da, genç yetenek Lal Batman’ın eseri ile yerini aldı.

House of Brothers Lounge, Pernod Ricard Türkiye’nin host sponsor olarak yer aldığı, çok sayıda çağdaş sanat galerisini bir araya getiren CI Bloom’da bu yıl da yerini aldı. Türkiye'de çağdaş sanatın önemine katkı sağlayan ve baharı karşılayan sanat fuarı CI Bloom, bu yıl 3. kez Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 24 Nisan’da ön izleme, 25 – 28 Nisan tarihlerinde ise genel ziyaretçi programıyla sanatseverlerle buluştu. 

Bu yıl da sanatseverleri bir araya getiren House of Brothers Lounge, multidisipliner sanatçı Lal Batman’ın video art, dijital manipülasyon, heykel ve yağlı boya üretimlerini dijital ve plastik araçları kullanarak harmanladığı yeni mekânsal enstalasyonu “Blended Valley” adlı eserini Mercado yaratıcı partnerliğinde izleyicilerle buluşturdu.   

Pernod Ricard Türkiye sponsorluğunda House of Brothers Lounge’da yerini alan “Blended Valley”, genç sanatçının Greek Weird Wave sinema akımından ilhamla yarattığı bir video eser ve iki boyutlu heykellerden oluşuyor ve adeta sürreal bir dünyaya açılan portal işlevi görüyor. İskoçya’nın yeşil doğasını merkezine alan video, izleyiciyi Batman’ın sanat pratiğinde önemli yere sahip olan çeşitli figürlerin ve günümüzün önemli pop ögelerinin harmanlandığı ilham dolu “blended” bir deneyime davet etti. En Çok Okunanlar

Bizi Whatsapp'ta takip edin