ekavbanner1.jpg.jpg

Muzaffer Akyol | Masallar, Oyunlar, Ağıtlar ve İki Selvi | Ekol Sanat Galerisi İzmir

111.189 izlendi
Muzaffer Akyol
“Masallar, Oyunlar, Ağıtlar ve İki Selvi”
9 Ekim  –  12  Kasım  2015
Ekol Sanat Galerisi
 
İzmir’de yer alan Ekol Sanat Galerisi, Çağdaş Türk resim sanatına özgün tarzıyla imzasını atan Muzaffer Akyol’un  “Masallar, Oyunlar, Ağıtlar ve İki Selvi”  isimli  sergisine  09  Ekim – 12  Kasım 2015  tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.
Muzaffer Akyol Çağdaş Türk Resim sanatının önemli temsilcilerinden biri olup, 1945 yılında Trabzon’da doğdu. 1973- 1974 öğretim yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim bölümünden mezun olan sanatçı, Bedri Rahmi’nin atölyesine geldiğinde, farklı kültürlere mesken olmuş, Asmalımescid’le tanıştı. Bölgeyi çok seven sanatçı; burayı uğrak yeri yaparak oturduğu tarihi evi müze ev haline dönüştürdü.
Anadolu coğrafyasını konu edinen, toplumsal sorumluluğu sanatının merkezine alan, doğaya ve insana sonsuz sevgi besleyen Muzaffer Akyol’un 1960’lardan bu yana uzanan sanat serüvenine bakıldığında, Anadolu insanının mitolojik hikâyeleri ile beslenen ve bu hikâyeleri günümüz sorunlarıyla eşleştiren bir yanı olduğu fark ediliyor.
Şair Ataol Behramoğlu’nun “Bedri Rahmilerden günümüze Karadeniz’imizin ışık ve renk dünyasının sanatımıza kazandırdığı seçkin ressamlardan” dediği Muzaffer Akyol ortak bir yaşam alanı olarak ele aldığı doğayı bazen abartılı, bazen yalın bir üslupla kurgulayarak düş ve gerçek arasında köprü kuruyor. 
 Çalışmaları sırasında kendini can dostlarıyla dinlediği bir ruh hali içinde atölyesine kapatan sanatçı  bundan sonrası  muhabbetin devamı olan resim diyor…  
Muzaffer Akyol’un  “Masallar , Oyunlar ,Ağıtlar ve İki Selvi”  isimli   sergisi   09  Ekim– 12  Kasım tarihleri arasında sergiye özel en yeni ve en seçkin yapıtları ile  09 Ekim Cuma günü Ekol Sanat Galerisinde izleyicilerle buluşuyor.
Müzik:Müzikotek


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG