d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Süleyman Saim Tekcan | Doludizgin | Tam Finans Sanat

37 B izlenme  
10.06.2024

Süleyman Saim Tekcan

Doludizgin

16 Mayıs - 13 Haziran 2024

Tam Finans Sanat

Finans sektörünün önde gelen şirketlerinden Tam Finans, Tam Finans | Sanat markasıyla sanatla iç içe büyümeye devam ediyor. Türk sanatının en önemli isimlerinden olan ve eserleriyle her döneme damga vuran Süleyman Saim Tekcan’ın ‘Doludizgin’ sergisi, 13 Haziran tarihine kadar Tam Finans Genel Müdürlük binasında ziyaretçilerini bekliyor. 

Sanata ve sanatçıya verdiği değeri her fırsatta gündeme getiren Tam Finans, Tam Finans | Sanat markasıyla yine keyifli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin önemli çağdaş sanatçılarından Süleyman Saim Tekcan’ın ‘Doludizgin’ sergisi, geleneksel ve modern sanatın birleştirici gücünü ortaya koyuyor. 

Sanat eserlerinde özgün baskı tekniğini kullanan usta sanatçı Süleyman Saim Tekcan, 'Doludizgin'de sanat hayatı boyunca ön plana çıkardığı at figürünü vurguluyor. Yaklaşık 50 kadar eserin yer aldığı sergide, gravür yağlıboya tablolar ve heykeller yer alıyor. 

Güzel Sanatlar Liseleri’nin sanat eğitiminin temel taşını oluşturduğunu vurgulayan ünlü sanatçı ve akademisyen Süleyman Saim Tekcan; ‘Sanat, insanın yaşamını güzelleştirir ve düşünce gücünü geliştirir. Özellikle gençlerin sanatla erken yaşta tanışmasını çok önemsiyorum. Buradaki kilit nokta ise Güzel Sanatlar Liseleri. Bu liselerin sanat eğitiminin temel taşını oluşturduğunu düşünüyorum. Ben de sanatla erken yaşta tanışan şanslı insanlardan biriyim. Benim bugünlere gelmeme sebep olan ve hayatımı değiştiren Anadolu Medeniyetleri Müzesi ise hayatımdaki en büyük değerlerimden biridir.’ diye konuştu. 

Tam Finans’ın sanata ve sanatçıya verdiği değerin altını çizen ve aynı zamanda serginin küratörlüğünü de üstlenen Tam Finans Genel Müdür Yardımcısı Sertaç Çıralı; ‘Tam Finans olarak kurulduğumuz günden bu yana finans sektöründe yenilikçi ve dinamik yönümüzle pek çok konuda öncü olduk. Tam Finans I Sanat da dinamik yüzümüzün bir yansıması olarak genç sanatçıları desteklemek amacıyla çıktığımız bir yolculuk oldu. Resim, heykel, ebru ve fotoğraf gibi nice sergiye ev sahipliği yaptık. Şimdi de Türk resminin ve sanatının mihenk taşlarından biri olan usta sanatçı Süleyman Saim Tekcan'ı ağırlamaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bundan sonra da sanatla büyümeye devam edeceğiz.’ dedi. 

Tam Finans Genel Müdürlük binasında kapılarını açan ‘Doludizgin’ sergisi 13 Haziran 2024 tarihine kadar hafta içi her gün 10.00- 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 

Tam Finans hakkında:

Tam Finans Faktoring A.Ş, 2012 Mayıs ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan faaliyet iznini alarak Haziran ayında müşterilere hizmet vermeye başlamıştır. EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) ortaklığı ve güçlü sermaye yapısı, 700’den fazla çalışan sayısı ile Türkiye’nin 26 farklı ilinde hizmet vermektedir. Tam Finans, güçlü mali yapısı, teknolojiyi takip eden yenilikçi yaklaşımı (AR-GE merkezi olan tek faktoring şirketi), müşteri odaklı çalışma anlayışı ve güvenilir kurumsal kimliği ile bugüne dek 140 binin üzerinde müşteriye işlem yapmış, sektörün öncü firmaları arasında yer almaktadır.

tamfinans.com.tr 

Tam Finans | Sanat hakkında:

Tam Finans | Sanat, kendini içindeki çocuğa sahip çıkan genç ve yaratıcı insanların platformu olarak konumlandırıyor. Genç yeteneklere verdiği desteğin yanı sıra, Tam Finans, Genel Müdürlük binasını bir sergi alanına dönüştürerek birbirinden kıymetli sanatçıları misafir ediyor. Bu doğrultuda farklı disiplinlerden sanat eserlerini izleyicilerle buluşturmayı amaçlıyor. Ressam Raşit Altun ve Alev Özas, heykeltıraş Dinçer Güngörür ve Demet Kaya, ebru sanatçısı ve zanaatkâr Melike Kazaz gibi pek çok sanatçının eserlerinin sergilendiği Tam Finans I Sanat, genç sanatçılardan oluşan karma suluboya sergisi, İFSAK 228 – 229. Dönem Proje Grubu’nun fotoğraf sergisine de ev sahipliği yapmıştır.

Adres: Fulya Mah. Büyükdere Cad. No:76 Quasar İstanbul Ofis No: 123 Kat:3 Şişli / İstanbul

Devamı

Seçtiklerimiz