d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Bilecik Belediyesi'nden Sanatseverlere Müjde: Atatürk Parkı Sanat Galerisi

ArtNews

7 ay önce

Bilecik Belediyesi Atatürk Parkı Sanat Galerisi “her ay bir yeni sergi” hedefiyle aylık süreli sergilerini düzenlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda sona eren Harun Mustafa TÖLE’nin “Yavaşladığımda Gördüğüm Şeyler” isimli fotoğraf sergisinden sonra galeri 25.10.2023 tarihinde kapılarını Bilecikli sanatseverlere İrfan DÖNMEZ’in ‘ben’e dair isimli resim sergisiyle açtı. Galeri küratörü Oğuz CABAR her ay farklı bir sanatçıyı Bilecik’te ağırlayan dinamik bir galeri olmaktan heyecan duyduklarını, sanatçı iş birliklerinin devam edeceğini belirtti. 

Bilecik Belediyesi tarafından 2023’ün mayıs ayında açılışı yapılan Atatürk Parkı Sanat Galerisi sanatın farklı dallarında işler üreten akademisyen ve bağımsız sanatçıları ağırlamaya devam ediyor. Galeri; sergi prensipleri ve aylık programı kapsamında Bilecikli sanatseverlerle buluşmak isteyen sanatçıların eserlerine bir ay boyunca yer vererek şehrin öncü kültür sanat merkezi olmayı hedefliyor. Bilecik Belediye Başkan V. Melek MIZRAK SUBAŞI sanata ve sanatçıya desteklerinin devam edeceğinin altını çizerken her ay açılan süreli sergilere Bileciklilerin giderek artan yoğun ilgisinden dolayı oldukça memnun olduklarını dile getirdi. 

İrfan DÖNMEZ, uzun zamandır ürettiği çalışmalarında ‘ben’e ve ‘ben’ imgesine odaklanıyor. Görselleştirme olanakları içerisinde serigrafi gibi grafik uygulamalardan destek alarak ürettiği son çalışmalarının bir seçkisinden oluşan ‘ben’e dair sergisinde otoportrelerini kullanan DÖNMEZ, imgenin ‘ben’ i temsil edebilme gücünü sorguluyor. Resim yüzeyinde ardı ardına sıralanan, tekrarlanan fotografik portre imgelerinin yarattığı örüntü, yüzeyi organik, sürekli başkalaşan bir doku izlenimine doğru izleyiciyi çekerken, bozunuma uğrayan imgeler muğlak bir ‘ben’ tahayyülünü arzuluyor.

25 Ekim’de yoğun bir katılımla açılışı gerçekleştirilen sergi sonrası Bilecikli sanatseverlerden güzel dönüşler aldıklarını belirten galeri küratörü CABAR, aralık ayında İsmail Özgür SOĞANCI’yı galerilerinde misafir edeceklerinin heyecanını yaşadıklarını dile getirdi. İrfan DÖNMEZ’in ‘ben’e dair adlı kişisel resim sergisi Atatürk Parkı Sanat Galerisi’nde 27.11.2023 tarihine dek haftanın her günü 09:00-00:00 saatleri arasında izlenebilir.En Çok Okunanlar