kk_banner_728x90.gif

Yücel Kale | Özgörü | G-Art Galeri

90.867 izlendi

Yücel Kale
Özgörü
10 Şubat - 12 Mart 2016
G-Art Galeri


Heykel sanatçısı Yücel Kale’nin bağımsız, arınmış düşüncelerinin, fikre ve oradan heykele dönüşmesi ve bu sürecin var olmanın farkındalığıyla beslenmesi, ÖZGÖRÜ sergisini oluşturuyor.

Ahşap malzeme üzerinden  sanatsal üslubunu oluşturan Yücel Kale’nin bu sergide cam, bakır gibi farklı malzemeleri ustalıkla kullanışı, denemeye ve yeniliğe açık, keşifçi yönünü gösterir. Sergide görme eylemini, kendine has şiirsel üslubu ile fantastik ögeler ve masallar üzerinden anlatım yolunu seçmesi, bakmak ve görmek arasındaki büyük farka dikkat çeker. Ürettiklerinin  yalnızca heykel değil aynı zamanda resimsel öğeler taşıması da oldukça dikkat çekici bir unsurdur. 

Sergide karşımıza çıkan formlar bizi çocukluğumuza götüren harikalar diyarının anahtarı gibidir.  Burada dikkat çekici diğer unsur ise portrenin önemidir. Kullandığı her malzemede karşımıza çıkan kuvvetli portrelerde her türlü mimik ve ifade, eserin can alıcı  noktası halini alır. İnsan ve hayvan karışımı figürler izleyicinin gündelik yaşam gerçekliğinden masalsı bir diyara yolculuk etmeleri için bir kapı acar.

Sergi 12 Mart 2016 tarihine kadar G-Art Galeri’de  gezilebilir.

Müzik:MüzikotekBENZER VİDEOLAR

ART BLOG